Žijeme v dobe, ktorá skúša našu psychickú aj fyzickú odolnosť.
Veta „ telo má ísť do hrobu zlumpované“ je pre mňa absolútne neprijateľná a úprimne, ani takýmto vyjadreniam nerozumiem.
Odpočinok je absolútne nevyhnutný pre zdravie všetkých živočíchov.
My ľudia sa zbytočne a často nielen vyčerpávame, ale aj prečerpávame a prečo vlastne ????? A pozor, k odpočinku sa určite neradí šport, cvičenie…. je to zas a znova fyzická aktivita. Odpočinok má byť jednoducho oddych pre celé telo, kedy sa naša myseľ, svaly a orgány spomalia. Tým im dávame signál, že môžu nabrať potrebnú energiu, ktorá sa najviac ukladá v obličkách (mimochodom do obličiek prúdi naša postnatálna esenciálna energia). Taktiež veľa energie vstrebáva naša pečeň, ktorá odpočinok, relaxáciu a spánok miluje.
Koľkí si viete počas dňa zdriemnuť a cítiť sa potom ako znovuzrodení? Nie nadarmo naši južní susedia „trpia“ dlhovekosťou“, vedia si dopriať siestu a oddýchnuť si počas obeda, keď je najviac zaťažené naše srdce a jednoducho potrebuje svoju energiu usmerniť tlkotu:)
K odpočinku nepatrí len vedomé vypnutie či spánok, ale tiež relaxácia. Cielene vykonaná a vedomá relaxácia pôsobí pozitívne na autonómny nervový systém, ktorý riadi telesné funkcie, nachádza sa v mieche a parasympatický nervový systém.
Celkové uvoľnenie môžeme docieliť niekoľkými spôsobmi a každý si môže vybrať taký, aký mu najviac vyhovuje.
1.Respiračné metódy – dýchanie – neurovegetatívna úloha, ktorú vieme ovládať vôľou. Existuje mnoho variácií dýchania a mnoho štúdií, dychových techník, primárne sa dychom venuje joga, kde je dych základným zdrojom života (pránajáma) a na základe nej sú zostavené aj jednotlivé asány. Na joge sa venujem rôznym formám dýchania aj na aktivovanie energií tela či jednotlivých orgánov.
2. Svalové uvoľnenie – toto je už o niečo náročnejšie ako dýchanie. Opäť pomáha joga, ale tiež strečing, masáže, ale aj autosugescia a rozoznávanie vlastných svalových napätí a vedome ich uvoľňovať sústredením sa či striedaním napätia a uvoľnenia.
3. Zmyslové vnemy a sústredenie – čuch, sluch, zrak, chuť a hmat a vnímanie dokážeme uvoľniť jogovými a meditačnými technikami a dosiahnuť tak uvoľnenie ducha j tela:)
Tiež sem patrí počúvanie hudby, zvukov prírody, tiež ticha, sledovanie vizuálnych relaxačných obrázkov, očných cvikov, a vnímaní a čuchaní vôní, vysokovibračných, napr. esenciálnych olejov, tyčiniek a pod.
4. Myšlienková relaxácia a mentálna imaginácia
Patrí sem rozjímanie, tzv. “snívanie s otvorenými očami“, predstavivosť pekných zážitkov, miest, premýšľanie, uvažovanie. Výborné sú rôzne vedené meditácie, vizualizácie čohokoľvek, čo je nám príjemné, afirmácie…..
Tak do toho…..oddychujme a vytvoríme si v sebe väčší pocit pokoja, mieru, sebauvedomenia, zlepšíme si pamäť, zdravie, sústredenie, výkonnosť, opeknieme:)
To stojí zato, nie?
A ak máte problém s akoukoľvek technikou, či spánkom…zastavte sa, pomôžeme 🙂 Informatívna a frekvenčná medicína 3.tisícročia si už s týmito neduhami hravo poradí 🙂

Dnes už máme k dispozícii informácie s vysokými kvantovými frekvenciami v podobe kvapiek ,  jednoduchého a bezpečného užívania, ktoré patria už do obalsti tzv. novej celostnej medicíny. Napr. ENERGY, ED1, DAY, YOUTH, ESR, SLEEP, NIGHT….všetky pracujú na báze dodania energie systémom tela a zároveň k dosiahnutiu komplexnej a celkovej relaxácie a hlboké pokoja na všetkých dimenziách zdravia.